Sesja ślubna plener, Zakopane, Kraków, Sucha Beskidzka, Tarnów, Polska

Jeżeli szukasz magicznego miejsca na Plener Ślubny, oraz świetnego fotografa, nie tylko z Zakopanego, który uwieczni te magiczne, ulotne chwile – wystarczy, że zapoznasz się z naszą stroną czyli PlenerŚlubnyWgórach.pl

Miejscem magicznym, na wykonanie Sesji, Pleneru Ślubnego – dla każdego będzie to coś innego, inne miejsce itp. My proponujemy Góry, Tatry, itp – strona na którą trafiłeś, jest właśnie o magicznych Górach, Tatrach – idealnym, magicznym miejscu na wykonanie ślubnego pleneru.

Sesja i plener ślubny w górach, Tatrach, …,  to idealne miejsce na wykonane świetnego pleneru, sesji ślubnej w górach. Panorama Tatr, to niebywale urokliwe krajobrazy, które stwarzają niepowtarzalny klimat dla Fotografii ślubnej na wykonanie górskiego pleneru ślubnego, który pozostanie świetną pamiątką w postaci fotografii ślubnej.

Plener ślubny w górach, Tatrach, to najpiękniejsze zdjęcia, pamiątka na całe życie oraz świetna zabawa i mile spędzony czas w otoczeniu gór, Tatr !

Plener ślubny w górach – to spore wyzwanie dla Młodej Pary. Wyjazd w góry wymaga dobrej organizacji,  tak, aby można było połączyć górski spacer z sesją fotograficzną i plenerem ślubnym w górach.

Na naszej stronie znajdziesz ogrom ważnych, przydatnych informacji związanych z organizacją, przygotowaniem się na plener ślubny w górach, oraz poznasz ofertę wybranych fotografów ślubny, którzy będą mogli uwiecznić na zdjęciach Wasz magiczny, wymarzony Plener Ślubny w Górach.

Plener ślubny w Tatrach Polskich


Polskie góry to niebywale niezwykle malownicze miejsce jakie Para młoda może wybrać na swój malowniczy plener ślubny w górach. Najczęściej wybieranym miejsce są Polskie Tatry.


Pasmo to leży w Łańcuchu Tatrzańskim, w Centralnych Karpatach Zachodnich. Tatry dzielimy na: Tatry Zachodnie i Tatry Wysokie. Granice pomiędzy nimi stanowi Przełęcz Liliowe oraz Dolina Suchej Wody Gąsienicowej i Dolina Cicha Liptowska .Najwyższym szczytem Tatr jest znajdujący się całkowicie po słowackiej stronie Gerlach (2654 m n.p.m.), który jest również najwybitniejszym szczytem Karpat. Najwyższym szczytem Tatr Polskich są Rysy (wierzchołek północno-zachodni mający 2499 m, przez który biegnie granica Słowacji i Polski). Najwyższym szczytem znajdującym się w całości w Polsce jest Kozi Wierch (2291 m).

 
Najczęściej plener ślubny w górach realizowany jest w Morskim Oku czy Kasprowym Wierchu.
Plener Morskie OKOMorskie Oko to największe jezioro w Tatrach, położone na wysokości 1395 m n.p.m. w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, w odległości około 25 km od Zakopanego . Jezioro pochodzenia polodowcowego o charakterze karowo-morenowym.

To miejsce najchętniej odwiedzane w okolicach Zakopanego. Wysokie i szczyt Rysy. Nad Morskim Okiem znajduje się też schronisko górskie. Wszyscy odwiedzają to miejsce głównie ze względu na przepiękne widoki rozciągające się na Tatry Wysokie. Właśnie te walory czynią to miejsce idealnym na wykonanie pleneru ślubnego w górach.

To miejsce całkowicie niezwykłe, o wielu obliczach, zależnych od pory roku, dnia, pogody stanowią idealne tło pleneru ślubnego w górach.
Plener ślubny Kasprowy Wierch

Bardzo często pary młode obierają za miejsce swojego pleneru ślubnego w górach Kasprowy Wierch. To niesamowity szczyt leżący w Tatrach Zachodnich. Położony jest zarazem na granicy polsko-słowackiej. Góruje nad trzema dolinami: Doliną Bystrej i Doliną Suchej Wody Gąsienicowej po stronie polskiej oraz Doliną Cichą po stronie słowackiej.

To powszechnie znany ośrodek narciarskim. W pobliże szczytu wyjeżdżają 3 kolejki linowe. Z Kasprowego Wierchu biegną dwie spektakularne zjazdowe trasy narciarskie: w kierunku północno-wschodnim Trasa Gąsienicowa, oraz w kierunku północno-zachodnim Trasa Goryczkowa schodząca do Doliny Goryczkowej pod Zakosy.

Niezwykłe widoki i zapierająca dech w piersiach panorama Tatr czyni to miejsce niezwykłym i unikatowym dla pleneru ślubnego w górach.

Plener ślubny Tatrach SłowackichTatry Słowackie stanowią około 78% powierzchni całkowitej Tatr. Dzielą się na Zachodnie oraz Wschodnie (Wysokie i Bielskie). Dolina Cicha Liptowska oddziela słowackie Tatry Wschodnie od Zachodnich Natomiast Tatry Bielskie od Wysokich dzieli Przełęcz pod Kopą.

Tatry słowackie są równie piękne jak Tatry polskie, dlatego są idealnym miejscem na plener ślubny w górach. Znaleźć można tam liczne schroniska turystyczne oraz mnogość szlaków, jednak znajduje się tam znacznie więcej jezior tatrzańskich.

Najlepszymi miejscami na plener ślubny w górach są przepiękne i malownicze doliny. Charakteryzują się one w bogate w przepiękne wodospady, jeziora tatrzańskie oraz ciekawe szlaki.

 

Jednym z idealnym miejsc na plener ślubny w górach jest Szczyrskie Jezioro. Położone jest u stóp Tatr Wysokich, jedno z największych na Słowacji.

Jezioro to należy do jezior wytopiskowych w Tatrach Wysokich, drugie co do wielkości po stronie słowackiej. Nad południowym krańcem jeziora sytuuje się miejscowość o tej samej nazwie Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso), kurort i ośrodek sportów zimowych.

Bogata fauna i flora sprawia iż niejedna para pokusi się o wybór tego miejsca na miejsce swojego pleneru ślubnego w górach.

Słowackie szczyty to nie tylko idealne miejsce na kontemplację przyrody, ale również wspaniałe miejsce na plener ślubny w górach.

Do takich szczytów można zaliczyć Łomnicę. Położony w słowackiej części Tatr Wysokich, drugi co do wielkości szczyt Tatr.

Należy do najpopularniejszych szczytów tatrzańskich. Związane jest to ze zbudowaniem kolejki linowej z Tatrzańskiej Łomnicy. W górnej stacji kolejki umieszczono Instytut Hydrometeorologiczny, obserwatorium astronomiczne „Lomnický štít” (placówki należące do Słowackiej Akademii Nauk). Potem umieszczono telewizyjną stację przekaźnikową. Spod Łomnickiej Przełęczy prowadzą w dół narciarskie trasy zjazdowe.

Dolna stacja kolejki linowej na Łomnicę znajduje się nad Łomnickim Stawem, osiągalnym pieszo bądź kolejną kolejką z Tatrzańskiej Łomnicy.
Ze szczytu Łomnicy roztacza się bardzo rozległa panorama widokowa. Tamtejsza panorama czyni to miejsce idealnym na plener ślubny w górach.

Na szczyt można dostać się kolejką przez pośrednią stację Start do Łomnickiego Stawu. Stamtąd można się udać drugą kolejką na szczyt Łomnicy – bilety zakupić można dopiero nad stawem.

Plener ślubny w górach to niezwykle wydarzenie zarówno dla pary ślubnej jaki i fotografa ślubnego.Niezwykle ważne w tym dniu jest miejsce, do którego się udamy wykonać sesję ślubną. Do wyboru mamy wiele miejsc, ale na pewno jednym z najbardziej urokliwych i niezapomnianych miejscem na plener ślubny w górach są góry. Para młoda jak i fotograf ślubny z pewnością znajdą coś dla siebie wśród pasm górskich jakie znajdują się w Polsce. W Polsce znajduje się wiele górskich zakątków, które pozwalają Fotografowi ślubnemu na uchwycenie niezwykłych ujęć w tych niesamowitych krajobrazach. Na terenie naszego kraju znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zlokalizowanych w takich pasmach górskich jak: Tatry, Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie oraz Karkonosze.

Będąc w Bieszczadach warto też odwiedzić Jezioro Solińskie, które powstało na terenie wsi Solina po wybudowaniu zapory. Miejsce to cieszy się największą popularnością w doborze miejsca na plener ślubny w górach.

Wybierajac się na poludniuwy-zachód leżą Karkonosze. To najwyższe pasmo górskie w Sudetach rozciągajace się od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie. Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka (1 602 m n.p.m). Pasmo przynależy do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Miejsce to rzadko ale również wybierane jest jako miejsce na plener ślubny w górach.

Kiedy udać się na plener ślubny w górach?Oczywiście każda pora na plener ślubny w górach jest odpowiednia, ale należy rozważyć czy wolimy krajobraz zimowy czy letni gór.Jeżeli jesteśmy miłośnikami zimowego krajobrazu to wybierzemy porę zimową. Należy też zastanowić się czy wolimy spokój i ciszę i czy nie przeszkadza nam tłok. Jeżeli wolimy ciszę i spokój nie powinniśmy jechać w góry w miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu, ponieważ wtedy na szlakach panuje największy tłok. Tłok przeszkadza w realizacji wymarzonego pleneru ślubnego w górach.Sezon letni charakteryzuje się na pewno lepszymi warunkami do realizacji pleneru ślubnego w górach, ale niesie ze sobą ryzyko ogromnego tłoku na szlakach górskich co może przeszkadzać nie tylko fotografowi ślubnemu ale również parze młodej. Najlepiej wybierać się w góry wiosną, bądź jesienią. Wtedy na szlakach jest dużo mniej turystów i można spokojnie wykonać taki wymarzony plener ślubny w górach.Wiosną i latem stoki i szczyty pokrywają się zielenią, jesienią szczyty mienią się wszystkimi kolorami tęczy, a zimą ośnieżone stoki wyglądają przepięknie. To doskonałe warunki dla fotografa ślubnego wykonującego plener ślubny w górach.Porę na plener ślubny w górach najlepiej wybrać według własnych upodobań i możliwości. Jakiejkolwiek pory byśmy nie wybrali przywitają nas wspaniałe krajobrazy i czyste górskie powietrze.Oczywiście najlepiej na plener ślubny w górach wybrać się o świcie, jeszcze przed wschodem słońca. Wtedy to panują najlepsze warunki na wykonanie niezapomnianego pleneru ślubnego w górach. Jeśli z jakiej kol wiek przyczyny nie możecie o tak wczesnej porze wyruszyć, wybierzcie godziny popołudniowe o zachodzie słońca. Wtedy również panują korzystne warunki do wykonania niezapomnianego pleneru ślubnego w górach.Bezpieczeństwo w górach – ważne podczas górskiej wyprawy plenerowej. Wybierając się na plener ślubny w górach musimy ,oprócz znakomitych widoków, pomyśleć o naszym bezpieczeństwie. Zarówno para młoda jak i fotograf ślubny powinni przygotowani być na ogrom zmian, przede wszystkim zmian związanych z pogodą.Planując plener ślubny w górach musimy pamiętać iż warunki atmosferyczne potrafią zmienić się w ciągu godziny. Wyruszając na wyprawę podczas pięknej, słonecznej pogody, nie wiecie, czy nie będziecie wracać wśród szalejącej burzy albo we mgle. Pogoda w górach jest bowiem równie nieokiełznana, jak one same.Wychodząc w góry, w miejscu pobytu zawsze zostawiamy wiadomość o trasie wycieczki i planowanej godzinie powrotu.Zanim jednak wyruszycie w trasę przydadzą się przewodniki i mapy turystyczne do zaplanowania wycieczki.Podstawą jest wygodne obuwie. W plecaku przede wszystkim powinien znaleźć się telefon komórkowy z naładowaną do pełna baterią i zapisanymi numerami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – 601 100 300 oraz numerem alarmowym 985.Niezależnie od pory roku zabieramy czapkę i rękawiczki, szalik, zapasowe skarpety (najlepiej wełniane – choć „szczypią” w nogi, to jednak nie ma lepszego sposobu na uniknięcie pęcherzy na stopach), koszulę i płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapominamy o podręcznej apteczce, latarce i zapałkach. Ubieramy się warstwowo. Nawet jeżeli panuje słoneczna pogoda w zabieramy ciepły polar, kurtka przeciwdeszczowa, w zimniejsze miesiące warto zabrać czapkę i rękawiczki. Może przydać się też druga para skarpet.Zanim wyruszymy na wasz wymarzony plener ślubny w górach, czas na drugie przykazanie zdobywcy szczytów – Wychodzimy wczesnym rankiem. Pogoda, jeśli ma się zepsuć, najpewniej zrobi to wczesnym popołudniem.Na plener ślubny w górach warto zabrać jedzenie. Na pewno butelka wody niegazowanej. Żadnych słodkich soków czy coca coli, po których będzie nam się chciało jeszcze bardziej pić. W chłodniejsze dni można zabrać termos z ciepłą herbatą lub kawą, Kanapki, batony, czekolada, czyli wszystko co daje nam energię i zawiera cukier, o zbędne kalorie nie ma się co martwić – spalimy.Niezależnie od tego jak jesteśmy przygotowani, w razie niebezpieczeństwa warto zachować zdrowy rozsądek i nie panikować. Czasem jest to trudne bo góry, które zmieniają charakter (np. w trakcie burzy) wyglądają naprawdę niebezpiecznie. Plener ślubny w górach zawsze można powtórzyć w inny dzień.Ślub w górach, ślub w plenerze oraz plener ślubny.Piękno górskiego krajobrazu zachwycało nas od dawna i tak pozostało do dzisiaj. Piękno gór od lat stanowi inspirację dla fotografów i filmowców – nie powinno więc dziwić, że w ostatnim czasie krajobraz górski jest najczęściej wybieranym miejscem na wykonanie pleneru ślubnego w górach, Tatrach, itp. Można powoli zacząć twierdzić, że sesje ślubne wykonywane w Studiu Fotograficznym to przeszłość. Ślubna sesja w Studiu Fotograficznym została zastąpiona sesją ślubną w plenerze. Plener w górach, np. w Tatrach to niezapomniana pamiątka na całe życie.Miła wiadomość dla Par planujących wykonanie swojego pleneru ślubnego w górach, Tatrach, itp..Od marca 2015 r. ślub będzie można wziąć nie tylko w urzędzie stanu cywilnego, ale również w plenerze, w górach, Tatrach i innych miejscach. Tak więc, pary które nie mają jeszcze zaplanowanego miejsca ślubu – pamiętajcie, piękne widoki, malowniczy krajobraz, górskie powietrze i przenikające błękitem niebo to nie tylko nieliczne atrakcje jakie niesie ze sobą górski plener ślubny w Tatrach, ale także miejsce Waszego ślubu w górach.Kontynuując temat – romantyczny ślub, wesele w plenerze to już nie tylko widok z filmów i jedynie niespełnione marzenie polskich par, ale Polska rzeczywistość. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza urzędem, ale należy wykazać ważne ku temu powody. Najczęstszymi powodami, aby miejsce ceremonii ślubnej było nietypowe są przypadki losowe. W związku z licznymi prośbami przez pary młode, o zgodę na odbycie się ceremonii ślubnej (zawarcie związku małżeńskiego) poza np. USC – zostały wprowadzone zmiany w prawie, które już wkrótce wejdą w życie.Zgodnie z nowym prawem, ślub w górach, w plenerze i innych nietypowych miejscach, może się odbyć, jeśli wskazane we wniosku miejsce zawarcia małżeństwa (miejsce ceremonii ślubnej) zapewnia zachowanie uroczystej formy oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński.Oprócz dobrych wiadomości o możliwości wykonania nie tylko pleneru ślubnego w górach, Tatrach, ale odbycia się również ceremonii ślubnej (zawarcia związku małżeńskiego) poza gmachami urzędów, czyli przykładowo na łonie natury, wśród pięknych widoków, malowniczych krajobrazów Tatr, czy innych gór – są także i te mniej miłe wiadomości w temacie zawarcia ślubu w górach, wśród pięknych widoków Tatr. Zła wiadomość to fakt że za możliwość wzięcia ślubu poza USC przyszli małżonkowie będą musieli dodatkowo nieco więcej zapłacić.Podsumowując – ślub i wesele to wydarzenie dla dwojga kochających się, z którego wspomina pozostają na całe życie. Ważne aby te wspomnienia były miłe i aby nigdy nie żałować podjętych decyzji związanych z organizacją tego dnia, z organizacją pleneru ślubnego w Tatrach, w górach i innych. W tym celu obok najważniejszego czynnika jakim jest miłość między dwojgiem ludzi duże znaczenie odgrywa także przysięga małżeńska i miejsce jej składania, odbywające się po ceremonii przyjęcie weselne, oraz wymarzony plener ślubny w górach, Tatrach czy innych miejscach.

error: Content is protected !!