Jesteś na www.fotostec.pl i czytasz:

Czyste Tatry 2014

Szybka Nawigacja

Home Portfolio Kontakt

Fotograf Ślubny FotoStec.pl – zachęcam Was do udziału w akcji „Czyste Tatry”.


Pamiętajcie, aby po Waszej wizycie w górach, piękny krajobraz górski, pozostawał nienaruszony.
Przy okazji zapraszam na Plener Ślubny w naszych urokliwych Tatrach z fotograf ślubny Zakopane.

„Tatry to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki całych pokoleń Polaków – ludzi, dla których surowe piękno postrzępionych grani, zapach świerkowego igliwia i widok mgieł zalegających w dolinach to synonimy naturalnej wolności. Ci ludzie dopiero w górach potrafią oddychać pełną piersią i dlatego na sercu leży im zachowanie tego zakątka świata w niezmienionej postaci dla swoich dzieci i wnuków. To właśnie w sercach takich osób zrodziła się idea „Czystych Tatr” – corocznego wydarzenia, które ma uświadamiać, że każdy z nas jest odpowiedzialny za środowisko naturalne.

Od 2012, co roku, na początku lata do Zakopanego przyjeżdżają wolontariusze z całej Polski, którzy z bazy na Dolnej Równi Krupowej wyruszają na tatrzańskie szlaki, by oczyścić je ze śmieci. Są wyposażeni w biodegradowalne worki na śmieci, rękawice, identyfikatory oraz mapy. Każdy już wcześniej określa, w który rejon gór chce się udać, tak by żadna ścieżka nie została pominięta. Nagrodą za wspólną pracę jest wspaniała atmosfera i nowe przyjaźnie zawiązywane w miasteczku namiotowym, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, pokazy filmów górskich oraz spotkania i prelekcje ze sportowcami, czy himalaistami.

Podstawowym celem „Czystych Tatr” jest ochrona cennego przyrodniczo obszaru Tatr w większości położonego na terenie parku narodowego. Na obszarze tym występuję chronione gatunki roślin i zwierząt, ale unikatowa jest również przyroda nieożywiona. Tatrzański Park Narodowy przecina ok. 245 km szlaków turystycznych. Rocznie maszeruje nimi ok. 3 mln turystów. Niestety wiele z nich pozostawia po sobie śmieci, co bezpośrednio wpływa na podłoże (gleba, ściółka leśna, roślinność, skały), a także chronione gatunki zwierząt.

Fotograf ślubny Jabłonka

Organizator „Czystych Tatr”,

Dlatego organizator „Czystych Tatr”, Stowarzyszenie Czysta Polska podejmuje długofalowe działania mające na celu zmianę świadomości Polaków. Wielkie sprzątanie Tatr jest przede wszystkim akcją edukacyjną, która ma pokazywać ludziom, jak niewiele każdy z nas musi zrobić, by zadbać o środowisko naturalne. Tylko zakorzenienie w ludziach przekonania, że śmiecenie to „obciach”, pozwoli w przyszłości, w pełni cieszyć się górskimi wędrówkami i obcowaniem z naturą.”

Źródło: Czyste Tatry

error: Content is protected !!